Nakon što je prvobitno dogovorena organizacija Pojedinačnog prvenstva Srbije za boksere u konkurenciji seniora i mladih, a koje će se održati u Valjevu u periodu od 16. do 19. marta, danas je u ovom gradu održan prvi sastanak organizacionog odbora najvažnijeg pojedinačnog nacionalnog takmičenja. Na osnovu onoga o čemu se danas razgovaralo, nivo kvaliteta koji je postignut prošle godine u Lazarevcu će biti, u najmanju ruku, nastavljen.

Ispred Bokserskog saveza Srbije u Valjevu je danas bio Dragoljub Radović, a dočekali su ga predstavnici bokserskog kluba „Metalac“ Slobodan Lazić, Đorđe Milanović i Željko Plavšić, kao i valjevski bokserski arbitri Aleksandar Vučićević i Lazar Đuričić.

Pored sastanka u prostorijama kluba, gde su prisustvovali i novinari regionalne televizije i lokalnih novina, sastanak je održan i u opštini grada sa zamenikom gradonačelnika Draganom Jeremićem koji je podržao ideju da Valjevo, posle dvadeset godina, ponovo organizuje Pojedinačno prvenstvo Srbije u boksu.

- Izuzetno mi je drago što su na čelo našeg bokserskog kluba od skoro došli mladi ljudi koji su puni energije, entuzijazma i želje da se boks u Valjevu podigne na viši nivo. S tim u vezi imaju apsolutnu podršku u svakom smislu i ja sam siguran da će Valjevo biti odličan domaćin, kao i da će svi učesnici naš grad napustiti zadovoljni. BK „Metalac“ ima jako dugu tradiciju a i odlične uslove za rad. Iako je klub prolazio kroz određene probleme tokom poslednjih godina, siguran sam da će ovi mladi ljudi za kratko vreme uspeti da postignu dobre rezultate, kako u organizacionom tako i u takmičarskom smislu. Ovo Pojedinačno prvenstvo će biti odličan početak za sve što će uslediti u periodu koji je pred nama – istakao je zamenik gradonačelnika Dragan Jeremić.

Najbolji bokseri Srbije u dve uzrasne grupe takmičiće se od 16. do 19. marta. Glavno merenje i prve borbe zakazane su za četvrtak 16. mart, dok će se finale održati u nedelju 19. marta. Svi učesnici će u Valjevu imati odlične uslove i kada su u pitanju smeštajni kapaciteti, sala za trening, kao i hala u kojoj će se takmičenje održati.

Član Upravnog odbora kluba iz Valjeva, Đorđe Milanović, veoma je zadovoljan zbog takmičenja koje će se održati u njihovom gradu.

- Bokserski klub „Metalac“ ove godine slavi 90 godina postojanja. Dan nakon finala Pojedinačnog prvenstva obeležava se dan grada Valjeva, tako da će i samo takmičenje biti organizovano u jednoj svečanoj atmosferi. Jako smo zadovoljni što smo u prilici da organizujemo ovo prvenstvo. Očekujemo da će to biti odlična promocija boksa kao i našeg kluba, i da ćemo nakon toga u sali imati dosta novih klinaca. Svi smo složni u tome da se u narednom periodu akcenat stavi na rad sa mlađim uzrastima. Pokušaćemo da animiramo što više dečaka, kako iz osnovnih tako i srednjih škola, i što više njih zadržimo u sali. Što se tiče organizacije Prvenstva države siguran sam da ćemo uspeti da turnir organizujemo na jednom visokom nivou i potrudićemo se da sva četiri dana u halu dovedemo što više gledalaca – rekao je Đorđe Milanović.